Předmětem ochrany je zachování rozličných typů nelesních společenstev vázaných na geomorfologii terénu a vodní režim. Katastrální území: Hutisko, Solanec, okres Vsetín, výměra: 2,43 ha, nadmořská výška: 495 – 565 m, vyhlášeno: 1989.
Tři samostané plochy na mírně ukloněném severním svahu vrchu Poskla. První plochu pokrývá druhově bohatá mezofilní (vlhká) louka, druhou pak malé rašeliniště níže přecházející v rašelinnou a smilkovou louku. Třetí plocha na příkřeji ukloněném svahu pod vrcholem Poskly představuje charakteristické náhradní společenstvo na mělkých, živinami chudých kyselých půdách s výskytem jalovce, vřesu a borůvky.
Počátkem léta rozkvétá mezofilní louka několika stovkami mečíků střechovitých. Hojný je také prstnatec listenatý, prstnatec májový, hadí mord nízký nebo čertkus luční. Oba druhy prstnatců se vyskytují i na druhé ploše. Zde se také sporadicky nachází všivec lesní. Na třetí ploše se nachází typické druhově chudé společenstvo s prvky květeny krátkostébelných smilkových luk a pastvin.
Vlhká loučka byla až do počátku sedmdesátých let malovýrobně využívána jako jednosečná louka. Od roku 1976 se datují asanační zásahy ochrany přírody spočívající v likvidaci náletu. Rašelinná louka až do osmdesátých let sloužila extenzivní malovýrobě ke sklizni píce. Třetí plocha byla až do konce šedesátých let spolkovou pastvinou, následně zůstala ladem. Od roku 1994 se datuje soustavná péče o celé chráněné území spočívající v odstraňování náletových dřevin a pravidelném kosení koncem léta. Tato činnost má zřetelně pozitivní dopad na výskyt vzácných druhů.
Zdroj http://www.valasskakrajina.cz